KONKURS PLASTYCZNY NA WIELKANOCNĄ PISANKĘ

adres e-mail: bibliotekaradzyn@wp.pl
adres strony internetowej: www.bibliotekaradzyn.pl

2. CELE KONKURSU:
Pobudzanie aktywności twórczej i artystycznej.
Podtrzymywanie tradycji wykonywania wytworów plastyki obrzędowej okresu Świąt Wielkanocnych.
Popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Kształtowanie poczucia estetyki.
Wdrażanie do rozwijania i doskonalenia warsztatu plastycznego.
Wymiana artystycznych doświadczeń dzięki konkursowej konfrontacji.

3. UCZESTNICY:
Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński bez ograniczeń wiekowych.

4. WARUNKI UCZESTNICTWA:
Zadaniem uczestników jest wykonanie pisanki wielkanocnej.
Do wykonania pisanki konkursowej mogą być użyte dowolne materiały plastyczne.
Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pisankę konkursową.
Pisankę konkursową można dostarczyć osobiście do siedziby biblioteki lub zrobić zdjęcie gotowej pisanki konkursowej i przesłać drogą mailową na adres: bibliotekaradzyn@wp.pllub za pomocą aplikacji Messenger na facebooku biblioteki.
Pisanka biorąca udział w konkursie musi zawierać następujące dane: imię i nazwisko oraz wiek uczestnika konkursu.
Należy również dostarczyć osobiście do siedziby biblioteki lub przesłać na w/w adres mailowy wypełnioną Kartę Zgłoszeniową Uczestnictwa stanowiącą Załącznik nr 1(dla uczestników do16 roku życia)lub Kartę Zgłoszeniową Uczestnictwa stanowiącą Załącznik nr 2 (dla pozostałych uczestników)oraz zapoznać się z Klauzulą Informacyjną dla czytelników i użytkowników biblioteki (Załącznik nr 3) powyższego Regulaminu.

Udział w konkursie jest równoznaczny z oświadczeniem iż dostarczone pisanki konkursowe są oryginałami autora, a ich treść nie narusza dóbr osobistych osób, które zostały na nich przedstawione oraz innych dóbr prawnie chronionych.

5. CZAS TRWANIA KONKURSU:
Pisanki konkursowe należy dostarczyć osobiście do siedziby biblioteki lub przesłać zdjęcie pisanki konkursowej wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową drogą mailową na adres: bibliotekaradzyn@wp.pl lub za pomocą aplikacji Messenger na facebooku biblioteki do 31.03.2021 r.

6. KRYTERIA OCENY PRAC:
Pisanki konkursowe oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora. Przy ocenianiu zostanie wzięty pod uwagę wiek uczestnika, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania pisanki konkursowej, jej pomysłowość, oryginalność, estetyka, jak również samodzielność przygotowania.

Pisanki konkursowe będą oceniane w pięciu kategoriach wiekowych:
Kategoria I – przedszkolaki
Kategoria II – (7-10 lat)
Kategoria III – (11-14 lat)
Kategoria IV – (15 – 17 lat)
Kategoria V – dorośli

7.POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
Zgłoszone pisanki konkursowe stają się własnością Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Chełmińskim.
Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania oraz publikacji pisanek konkursowych w dowolnym czasie i formacie w celach informacyjnych związanych z organizacją konkursu oraz promocją biblioteki.
Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora wyłoni trzech laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych, przewidziane są również wyróżnienia.
Organizator zapewnia laureatom konkursu dyplomy i nagrody rzeczowe.
Złożenie przez uczestnika konkursu wypełnionej karty zgłoszeniowej wraz z pisanką konkursową jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika w celach promocyjnych i organizacyjnych biblioteki.
Pozyskane pisanki konkursowe będą publikowane na stronie internetowej i facebooku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Chełmińskim.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone i zamieszczone na stronie internetowej www.bibliotekaradzyn.ploraz na facebooku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Chełmińskim 01.04.2021 r. Termin nagrodzenia laureatów konkursu będzie uzależniony od aktualnych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń obowiązujących podczas pandemii COVID – 19 w Polsce.
Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania modyfikacji regulaminu konkursu oraz zawieszenia bądź przerwania konkursu w każdym czasie,  bez podania przyczyny.

Załącznik nr 1 – KARTA ZGŁOSZENIOWA KONKURSU PLASTYCZNEGO NA WIELKANOCNĄ PISANKĘ (Dla uczestników do 16 roku życia)

Załącznik nr 2 – KARTA ZGŁOSZENIOWA KONKURSU PLASTYCZNEGO NA WIELKANOCNĄ PISANKĘ

Załącznik nr 3 – Klauzula informacyjna dla czytelników i użytkowników biblioteki