11. Narodowe Czytanie

Dziś w całym kraju odbywa się 11. Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej edycji są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Nasza biblioteka Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Radzyniu Chełmińskim wspólnie z Patrycja Piłat i Alicja Sowińska-Piłat w magicznej scenerii piwnicy radzyńskiego zamku pochyliła się nad utworem „Świtezianka” słynnego polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Dziś zapraszamy Państwa do wysłuchania tej wyjątkowej poezji w wykonaniu Justyna Rosada, Marlena Angowska, Alicja Sowińska-Piłat i Patrycja Piłat. Jednocześnie dziękuję Paniom – Alicji, Patrycji i Marlenie za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia, za zapał, pomysły i mnóstwo uśmiechu. Dziękuję również za nagranie Wojciech Dulka. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia już niebawem na żywo – przygotowujemy dla Państwa wyjątkowy wieczór poezji romantycznej Adama Mickiewicza.