Noc bibliotek

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury. U nas Noc Bibliotek odbyła się 4 października – wzięliśmy w niej udział po raz pierwszy. Tym bardziej cieszy fakt, że udało nam się stanąć na wysokości zadania i przygotować mnóstwo atrakcji i przyciągnąć tak wielu uczestników. A działo się oj działo. Tuż po 17:00 w bibliotece ukazała się Biała Dama (Marlena Angowska), którą chciał uratować Śmiałek (Danuta Malinowska) – niestety Zjawa (Magdalena Rąbalska) tak go przeraziła, że biedaczek uciekł…a Biała Dama dalej błąka się po bibliotece…Cóż jeszcze – wspaniały występ młodziutkiej wokalistki Karoliny Lewandowskiej, wspólne czytanie legend, warsztaty wykonywania kwiatów z krepy włoskiej, karciany flirt z Markiem Hłaską, gry planszowe i wiele innych ciekawych i inspirujących zabaw. Dziękujemy narratorowi Pani Marlenie Żychowskiej za wzięcie udziału w inscenizacji, Karolinie za umilenie nam tego wieczora pięknym śpiewem, nauczycielkom za wspólne czytanie legend, harcerzom za miłe towarzystwo a wszystkim uczestnikom za bycie tego wyjątkowego wieczora z nami.