XXIII Gminny Przegląd Poezji „Złote Usta”

XXIII Gminny Przegląd Poezji „Złote Usta” w Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Radzyniu Chełmińskim odbył się 15 marca 2023 r.

W tegorocznym konkursie swoje zdolności recytatorskie zaprezentowało 43 uczestników. Jury w składzie pani Romualda Erdmańska (przewodnicząca komisji), pani Mariola Kwak oraz pani Maria Kubizna wyłoniło tegorocznych laureatów.
Kategoria I – Inga Szczutowska (I-m-ce), Klara Jabłońska (II m-ce), Lena Piasecka (III m-ce), Anna Gożdziejewska (IV m-ce), Wiktor Kędzia (V m-ce);
Kategoria II – Alicja Drewek (I m-ce), Julia Borowska (II m-ce), Aleksandra Kurnik (III m-ce), Zuzanna Dulkowska (IV m-ce), Karina Dobrzyńska (V m-ce), wyróżnienia: Adrian Kamiński, Daria Korzeniak;
Kategoria III – Arletta Kamińska (I m-ce), Julia Lewandowska (II m-ce), Emilia Składanowska (III m-ce), Magdalena Grzybowska (IV m-ce), Aleksandra Żychowska (V m-ce), wyróżnienia – Jagoda Dobrzyńska, Lena Dyksa, Emilia Gajewska;
Kategoria IV – Julia Romanowska (I m-ce), wyróżnienia – Kornelia Matuszewska, Lena Ćwilkińska.
Gratulujemy laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom XXIII Gminnego Przeglądu Poezji „Złote Usta”. Dziękujemy wszystkim recytującym za piękne wiersze, za trud, za zaangażowanie. Dziękujemy Jury za wytrwałą pracę oraz nauczycielom za przygotowanie uczestników do tegorocznego przeglądu. Laureaci w poszczególnych kategoriach – miejsca od I do V zakwalifikowali się do udziału w XXIII Powiatowym Przeglądzie Poezji „Złote Usta” Łasin 2023, który odbędzie się 24.03.2023 r., o godz. 9:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łasinie.