Zapraszamy na Rodzinną grę terenową pt. „Inwazja obcych”

Plakat Gra Terenowa "Inwazja obcych"

REGULAMIN GRY TERENOWEJ „INWAZJA OBCYCH”
w ramach projektu „Tropem Lema – zabawy literaturą”

I Organizator

1.1 Organizatorem gry terenowej „Inwazja obcych” jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radzyniu Chełmińskim zwana dalej „Organizatorem”.

1.2 Osobami udzielającymi wszelkich informacji na temat gry terenowej są pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Chełmińskim. Informacje udzielane są również drogą mailową (bibliotekaradzyn@wp.pl)

II Termin i miejsce gry

2.1 Gra terenowa „Inwazja obcych” odbędzie się dn. 30.09.2021 r. na terenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Chełmińskim oraz na obszarze nie przekraczający 700 metrów od granic biblioteki.

2.2  Rozpoczęcie gry będzie miało miejsce o godz. 15:00 w siedzibie biblioteki.

III Uczestnicy

3.1 W grze uczestniczyć mogą grupy rodzinne.

3.2 Jedna grupa może liczyć 2-4 osoby (dzieci w wieku szkolnym/przedszkolnym).

3.3 Opiekunem grupy może być tylko osoba pełnoletnia.

IV Warunki uczestniczenia

4.1 Warunkiem uczestniczenia w grze jest odbiór w bibliotece biletu uprawniającego do gry terenowej.

4.2 Liczba miejsc jest ograniczona max 5 grup.

4.3 Jedna osoba z grupy powinna mieć przy sobie telefon komórkowy.

V Zasady rozgrywania gry

5.1 Kadrą prowadzącą grę są pracownicy oraz wolontariusze mający prawo do zdyskwalifikowania w dowolnym momencie gry drużyn/uczestników nieprzestrzegających regulaminu oraz zakłócających przebieg gry.

5.2 Drużyny uczestniczące w grze terenowej otrzymują od organizatora instrukcje dotyczące zadań do wykonania przed wyruszeniem w tzw. trasę gry.

5.3 Zadaniem uczestników jest: dotarcie do pięciu punktów, na których punktowi przekażą im instrukcje dotyczące zadań, wykonanie zadań według otrzymanych instrukcji.

5.4 Po wykonaniu zadań na każdym z punktów uczestnicy udają się do kolejnego miejsca według otrzymanych wskazówek.

5.5 Dotarcie do miejsca docelowego i wykonanie ostatniego zadania oznacza ukończenie gry.

VI Odbieranie nagród

6.1 Każda drużyna biorąca udział w grze otrzyma nagrodę rzeczową.

6.2 Nagrody przyznawane będą drużynom wedle kolejności ukończenia gry.

6.3 Nie ma możliwości wymieniania nagrody.

VII Postanowienia końcowe

7.1 Uczestnicy gry terenowej zobowiązani są do przestrzegania niniejszego regulaminu.

7.2 Odebranie biletu uczestnictwa w grze  terenowej „Inwazja obcych”  równoznaczne jest   z zaakceptowaniem niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na publikację zdjęć zrobionych uczestnikom oraz ich opiekunom w trakcie trwania gry na stronie www.bibliotekaradzyn.pl, na facebooku biblioteki oraz w materiałach promocyjnych.

7.3 Organizator nie zapewnia uczestnikom dojazdu do miejsca startu jak i powrotu z wydarzenia.

7.4 Gra odbędzie się bez względu na pogodę.

7.5 Za bezpieczeństwo uczestników w trakcie trwania gry oraz powrotu do domów odpowiadają opiekunowie grup, upoważnieni do sprawowania opieki przez opiekunów prawnych uczestników.

7.6 Organizator nie odpowiada za szkody wynikłe wobec uczestników i osób trzecich w trakcie przemieszczania się grup pomiędzy punktami.