XXI Gminny Przegląd Poezji „Złote Usta”

Przegląd Poezji to domena aktywności twórczej i recytatorskiej. Głównym jego celem jest rozbudzanie u dzieci i młodzieży zainteresowań poezją, rozwijanie umiejętności literackich, a także promowanie artystycznych zdolności. W XXI Gminny Przeglądzie Poezji „Złote Usta”organizowanym przez naszą bibliotekę udział wzięło 57 uczestników (dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim). Zmagania młodych artystów oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Romualda Erdmańska (przewodnicząca komisji), pani Ewa Gajewska oraz pani Mariola Kwak. Jury oceniało dykcję, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Nagrodzono następujące osoby:
I kat. Magdalena Grzybowska (I m-ce), Wiktoria Baranowska (II m-ce), Nadia Dreier (III m-ce), Alicja Drewek (IV m-ce), Zofia Kopocińska (V m-ce);
II kat. Lena Wantoch-Rekowska (I m-ce), Laura Pilichowska (II m-ce), Lena Pawlik (III m-ce), Lena Czepłowska (IV m-ce), Karina Szczepińska (V m-ce);
III kat. Julia Romanowska (I m-ce), Karolina Lewandowska (II m-ce), Katarzyna Klasińska (III m-ce), Klaudia Ziółkowska (IV m-ce), Dorota Wiater (V m-ce);
IV kat. Daria Jeziorska (I m-ce), Dominika Grosiak (II m-ce), Eliza Bednarczyk (III m-ce), Kacper Wdowiak (IV m-ce), Sara Wiśniewska (V m-ce);
Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim recytującym uczestnikom za piękne wiersze, za trud, za zaangażowanie. Serdecznie dziękujemy Jury za wytypowanie zwycięzców oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów do przeglądu.
Przypominamy, że laureaci w poszczególnych kategoriach wezmą udział w przeglądzie powiatowym, który odbędzie się 13.03.2020 r., o godz. 9:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łasinie.