Ferie w Bibliotece

Tegoroczne zajęcia feryjne zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Radzyniu Chełmińskim upłynęły pod znakiem wesołej i twórczej pracy oraz zabawy. Każdego dnia na naszych „feriowiczów” czekała moc atrakcji, a mianowicie: dzięki umiejętności współdziałania w grupie oraz dużej pomysłowości i kreatywności przy użyciu kartonów, farb i kolorowych kartek dzieci stworzyły bardzo ciekawe makiety polskich miast, technika zdobnicza „Decoupage” umożliwiła naszym młodym czytelnikom wyczarować z drewnianych deseczek prześliczne obrazy idealne do zawieszenia na ścianę, kolejno przy wykorzystaniu plastikowych butelek udało się stworzyć dość oryginalne wazony. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się także „piaskowe malowanki” oraz „koralikowe bransoletki”. Nie zabrakło oczywiście zagadek, rebusów i gier rozwijających umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości i wyobraźni oraz poczęstunku każdego dnia. Na zakończenie naszych przemiłych spotkań rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny „Bezpieczne zabawy zimowe”, w którym wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy – a w szczególności czas odpoczynku od obowiązków szkolnych, czyli ferie zimowe. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom „Ferii w Bibliotece” nie zabraknie.