Wakacje w bibliotece

Lato malowane dłońmi”- pod takim hasłem rozpoczęliśmy tegoroczne zajęcia w bibliotece. Pierwsze spotkanie przyniosło wiele pozytywnych emocji i stało się fantastyczną zabawą dla naszych „wakacjowiczów”, którzy dzięki swojej twórczej aktywności wymalowali cudowne wakacyjne obrazy przy pomocy dłoni. Drugiego dnia ozdabialiśmy kartki okolicznościowe techniką scrapbookingu. Dla większości naszych uczestników była to pierwsza przygoda z tak pracochłonną techniką zdobniczą. Tym bardziej cieszy fakt, że prace wszyscy wykonali prześlicznie. Kolejny dzień w bibliotece, kolejne niesamowite zajęcia, tym razem królowała robotyka. Spotkanie miało charakter warsztatów, na których nasi „wakacjowicze” budowali roboty z Lego Mindstorms, które dzięki specjalnemu oprogramowaniu „ożywały”. Wakacyjne spotkania zakończyliśmy malowaniem na stretch folii, czyli wspaniałą zabawą plastyczno-sensoryczną, która dostarczyła naszym uczestnikom mnóstwa ciekawych doświadczeń i artystycznych uniesień. Było niezwykle twórczo i sympatycznie. Bardzo dziękujemy wszystkim za mile spędzone chwile i zapraszamy do naszej biblioteki przez cały okres wakacyjny i nie tylko.