Podsumowanie spotkań feryjnych w bibliotece

Zakończyły się ferie zimowe, a wraz z nimi dobiegły końca ciekawe zajęcia edukacyjne, warsztaty, gry i zabawy ruchowe zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. Dzieci z naszej gminy, które nigdzie nie wyjechały na ferie wcale nie musiały się nudzić, ponieważ biblioteka przygotowała dla nich interesujące spotkania w bibliotece. Były przygotowania do Dnia Babci i Dziadka – dzieci miały okazję wykonać dla swoich dziadków prześliczne kwiatki z krepy włoskiej, ponadto nasi przesympatyczni „feriowicze” dzięki dziecięcym fantazjom z użyciem kredek, farb i flamastrów przygotowali przedstawienie teatralne do wierszyka Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”,zdobili ramki papierowymi serduszkami, zbudowali wspaniały zamek z klocków Lego oraz wzięli udział w balu przebierańców, gdzie do tańca i udziału w wielu konkurencjach zachęcała Myszka Minnie. Ponadto podczas ferii rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszą pracę plastyczną pt. „Zimowe zwierzęta”, wręczyliśmy wszystkim dzieciom nagrody, codziennie częstowaliśmy naszych przemiłych „feriowiczów” słodkościami, owocami oraz soczkami. Było mnóstwo wesołych, zabaw, gier i konkursów. Mamy nadzieję, że czas spędzony w bibliotece na długo zapadnie w waszej pamięci.