Wakacje w bibliotece

W krainie bajek i baśni – pod takim tytułem rozpoczęliśmy zajęcia w bibliotece. Tematem przewodnim były oczywiście postacie z naszych ulubionych bajek. Odgadywaliśmy zagadki, graliśmy w gry, malowaliśmy naszych ulubionych bohaterów. Zajęcia przyniosły wiele radości i pozytywnych emocji. Podczas drugiego dnia wakacji z papieru i kartonu powstały prześliczne rzeźby. Tworzenie przestrzennych prac plastycznych wymagało ogromnego zaangażowania i inwencji twórczej. Trzeciego dnia upiększaliśmy i nadawaliśmy kolory naszym figurom, później przesympatyczna wizyta i cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji, których udzielili nam panowie Policjanci z Posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim, wspólne zdjęcia, poczęstunek, wybór najpiękniejszej rzeźby oraz przygotowania do jutrzejszego spotkania. W czwartek magiczny teatr – „Lekarka Zuzanka” i „Listonosz Felek”. Nasi przesympatyczni „wakacjowicze” przygotowali iście mistrzowskie przedstawienia teatralne. Radosnym oklaskom i wiwatom nie było końca. Wakacje zakończyliśmy plastycznie – było malowanie farbami akrylowymi na drewnie, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, wręczenie nagród oraz przepyszne lody.